Friday, 17 August 2012

Windows 8

Зважаючи на те що я одним з перших отримав фінальну версію Windows 8 і на даний час користуюсь нею вже практично 2 дні), хотів би напишсати про це декілька слів. Перше на що хочу звернути увагу так це те що встановити ОС без вводу серійника не получиться і це погано бо в віндовсі 7 привик активовувати ОСь після інсталації просто покіюванням серйника. Тут же, його треба втоптати вручну на перших кроках інсталяції. Сам процес інсталяції досить стандартний і здивував мене лише синій фон який при першому відобреженні нагадав мені БСОД. Я вже був готовий побачити звіт про помилку і навіть витягнув телефон щоб запостити це чудо в твітер, але виявилось, що це просто тло, незнаю чи це такий собі жарт від мелкомягких чи що, але увагу воно безумовно привернуло.

Метро(new UI)

Capture4

Це більше ніж поламані стереотипи і зовсім інший підхід. Мені як користувачу який звик до віндовсьокого вигляду, ще починаючи з віндовса 98, мяко кажучи було не комфортно. Немає меню пуск. Де “All programs”, як виключити цю вінду і як запінати “My Computer” на робочий стіл? Якщо на перші два питання відповідь шукав я не довго, то от третє так і залишилось без відповіді. І чесно кажучи це в мене викликає певний дискомфорт тому, що я юзер з великим досвідом і тд як останні ламер тупо зробив лінк на мій компютер і помістив його на робочий стіл.

Кути

CaptureCapture1Capture2

Кожен кут має значення! Ось яким має бути слоган нового віндовса. Навівши мишку в якийсь з кутів ми отримуємо доступ до головного меню/десктопу, до вікна переключення між активними тасками і до правої панельки з декількома додатковими кнопками. Лівий нижній кут для мене виявився на диво зручним, насправді досить легко можна повернутись на десктоп чи до меню пуск, плюс до того переключання досить плавне. Лівий верхній дозволяє переходити(закривати) між запущеними додатками, змирився… Права панелька поки що не прижилась, але час покаже.

Тач

Capture5

Так вже склалось що в Україні не дуже багато ноутів мають тач скрін і мій старенький емашінес в даному випадку не виклчючення. Зразу ж виникає логічне питання чи зручно користуватись аплікаціями які мають метро дизайн і тд без тач дисплею. Відповідь досить очікувана НІ і діло навіть не в тому щоб прокрутити горизонтальні списки в метро аплікаціях необхідно використовувати вертикальний скролер мишки. Я очікував наприклад в аппсторі стиль схожий на стиль Zune, але там він набагато простіший/тупіший, ніякого тобі меню і тд якщо хочеш наприклад до якоїсь категорії додатків то тобі просто треба проскролити до нього і це незручно незалежно від того чи є в тебе тач чи мишка. Навіть в тому ж вінфоні все на порядок краще. Навіть на головному вікні для того щоб побачити список всіх програм необхідно натиснути праву кнопку миші і після цього перейти до списку за допомогою кнопки в правому нижньому куті. Інший варіант через меню пошуку лівої панелі, але чому не зробити це простішим? Все що я хочу це побачити список всіх доступних програм, це та дія яка в користувачів віндовса ніколи не викликала ніяких питань, всі знали де це можна знайти а в даному випадку я все таки стратив трохи часу і методи які я знайшов для доступу до цього меню мене не вразили.

Звикати

Досить швидко звик до деяких фіч, але як написав вище дещо ще дійсно як на мене не зовсім логічно. Я вірю в те що це вимога планшетів і багато чого з цього можна пояснити зважаючи на те що цілиться віндовс не лише на ПК. Але як це будуть пояснювати звичайним користувачам в яких звичайні ноути мені не ясно. Хоча можливо в них таких питань не виникатиме.

Пост в стилі майнд дамп тому прошу сприймати ас іс. Надіюсь що через місяць буде більш позитивний відгук і можливо більш адекватний.

Всього найкращого.

2 comments:

  1. Звідки ти взяв фінальну версію? То та що "витекла"?

    ReplyDelete
  2. Це версія яка пішла до виробників та підписників МСДН. В мене є підписка отож як тільки вона з'явилась зразу ж встановив. Хоча пройшло вже багато часу з моменту знайомства з новою ОС але почуття до неї все-одно двоякі.. скоро напишу дещо детальніше.

    ReplyDelete